Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie otrzymała wsparcie finansowe w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Z katalogu ministerialnego zostało wybrane i zakupione wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Celem rządowego programu „Laboratoria przyszłości” jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

We wrześniu odbył się uroczysty apel z okazji 20-tej rocznicy nadania imienia naszej szkole. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego uczniowie klas VII i VIIIa przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Kardynała Wyszyńskiego oraz rys historyczny towarzyszący nadaniu imienia naszej szkole. Podczas apelu został wykorzystany sprzęt nagłaśniający uzyskany dzięki środkom z programu.

Sprzęt z programu został wykorzystany również przez klasę 3b. Uczniowie przygotowali zdrowszą wersję tradycyjnych tostów – tosty z warzywami. Takie tosty każdemu bardzo smakowały.

Za nami październik, kolejny miesiąc szkoły oraz kolejne ciekawe i rozwijające zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. W naszej szkole odbyła się Noc Bibliotek, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Było wiele zabawy i śmiechu, a także konkursy. Nagrodami dla zwycięskich grup były medale wydrukowane na drukarce 3D. Klasa IV podjęła pierwsze próby lutowania. Uuczniów bardzo zafascynowało nowopoznane urządzenie, na pewno jeszcze nie raz będą z niego korzystać podczas zajęć technicznych. Natomiast klasa IIb, wykonała pomysłowe prace plastyczne pt. „Fryzura Pani Jesieni” z użyciem pistoletów do kleju. W tym miesiącu w budynku naszej szkoły można było również poczuć unoszące się cudowne zapachy. Klasa Vb na zajęciach technicznych przy wykorzystaniu gofrownic, opiekaczy, misek i desek do krojenia przygotowała pyszne i zdrowe posiłki. Były gofry, tosty, kolorowe sałatki. Również nasze przedszkolaki przygotowały gofry, ze swoimi ulubionymi dodatkami. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć, z wykorzystaniem nowozakupionego sprzętu.

Listopad to miesiąc, który upłynął nam pod znakiem wspomnień i refleksji dotyczących kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkolna zerówka, grup Sowy, przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny, natomiast cała społeczność szkolna w dniu 10 listopada o godz. 11.11 odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. W dniu 24 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica Patriotyczna, zorganizowana z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie bardzo pięknie przygotowali i przedstawili trudne drogi naszej Ojczyzny do wolności i radość z odzyskania upragnionej wolności. Było bardzo wiele głębokich przemyśleń i wzruszeń. Sprzęt audiowizualny oraz fotograficzny wykorzystany do uwiecznienia tych wydarzeń został zakupiony ze środków programu Laboratoria przyszłości. Natomiast klasa 3b rozpieściła nasze podniebienia pysznym ciastem czekoladowym z jabłkami, przygotowanym za pomocą robota kuchennego i piekarnika, zakupionych również ze środków programu.